Zone Press: Files for the sixth day of stage 2 of the Auvergne Pre-National

BB Cournon d’Auvergne 73 – 64 CTC North Puy de Dôme

B.B. Cournon d’Auvergne: Gousset-Judge Léa (5), Jolivot Emma (13), Journal Chloé (7), Provenchere Agathe (5), Sandre Lucile (2), Téna Romane (6), Vaissare Manon (5), Wikiez Juliette (30)

CTC North Boy de Dome Center: Balaquer Sandrine (1), Sophie Casale (3), Justin Dupont (9), Gillard Jolie (4), Guidelha Millen (0), Martel Charlotte (6), Rey-Yves Lucille (24), Robert Lucy (0), The Late Emily (17)

Receive our dedicated Terre de Sports email newsletter and find news and results for your favorite sports every Monday.

NL {“path”: “mini-thematique-inscription”, “themeatique”: “MT_Sports_Multisports”, “accessCode”: “14117576”, “allowGCS”: “true”, “bodyClass”: “ripo_generic”, “ContextLevel”: “KEEP_ALL”, “filterMotsCles”: “1 | 11 | 20 | 1903 | 6973”, “gabarit”: “generic”, “hasEssentiel”: “true”, “idArticle”: “4117576”, “idArticlesList”: “4117576” “,” idDepartement “:” 282 “,” idZone “:” 30603 “,” motsCles “:” 1 | 11 | 20 | 1903 | 6973 “,” premium “:” false “,” pubs “:” banniere_haute | article | article2 | article3 “,” site “:” MT “,” sousDomain “:” www “,” urlTitle “:” zone-press-les-fiches-de-la-6e-journalee-de-la-stage-2 -by-national-for-auvergne-clubs” }

Cote Roanez 57-50 ALFA Saint Jacques Alliance Basket

Alpha Saint Jacques: Sibert O’Reilly (10), Fassi Nassima (8), Fatih Atallah (16), Mermoz Fani (0), Rallitzizafi Holly (8), Renal Cassandra (1), Elsa Royer (4), Cecil Tardeo (3), Valette Lauren (0).

Cote Roanez Alliance Basket: Billy Ludivine (11), Desormiere Mathilde (4), Deschampte Camille (16), Dorillon Thays (0), Laura Grimo (0), Richard Salome (12), Vernay Manon (7), Zariba Tiffany (7).

Val Dykes Elan 42 – 58 American Walls

Eswere United States: Amarin Melissa (0), Barcaro Faina (4), Benard Angelique (4), Deluxe Justin (6), Dolmazon Marine (6), Gilbert Boleyn (7), Moero Lucy (10), Robert Priest Severin (21).

Val Dykes Ilan: Kohs Noemi (1), Edith Forest (10), Galechon Cindy (9), Jacket d’Angelo Salome (3), Ponset Lally (2), Thomas Camille (17).

excellent National 3: Issoire joins Beaumont, Chamalières will have to wait

Pre-national stage for women 2 chickens AB2

Aroma 61-43 American Beaumont

AS Montferrand 60 – 69 CS Pont du Chateau

Stade Clermontois 38 – 75 Claremont basket

CD1 . female pre-endemic stage II

ASM Basket Le Puy En Velay 58 – 37

Basketball ASM Le Puy En Velay: Bevi Allison (14), Bevy Killian (0), Blanchton Fluffy (10), Colin Boyer (2), Dragul Justin (4), Gal Lucy (7), Andrea Puntoro (0), Sanial Jennifer (11), Suziat Ann (10)

Women’s Basketball ASVIL Villeurbanne: Belmusa Sakina (9), Cheek Melissa (0), Donin Law (3), Ella Nguema Noemi Evelyn (5), Letelier Mathilde (4), Russo Axel (8), Villard Laetitia (8)

Pre-national for men 2 chickens AB1

BC La Roche Blanche 53 – 77 rat basket

PC La Roche Blanche: De Barros Press (3), De Barros Juric (24), De Jesus Jordan (0), Dibias Jordan (3), Grace Quentin (15), Jacob Benoit (0), Baborelli Julian (0), Thomas Paul (8)

jars basket: Adjeri Mejdi (16), Buisson Baptiste (11), Faure Laurent (18), Griveaud Gauthier (5), Haddadi Younes (3), Marchand Thomas (13), Pourtier Julien (2), Prolhac Camille (2), Soulhol Baptiste (7)

CTC Nord Puy de Dôme 56 – 61 CTC Feurs Rozier Basket

CTC Feurs Rozier Basket: Bison Benjamin (10), Dole Aymeric (12), Dumoulin Ludovic (8), Garnier Ciprien (0), Gerardi Maxime (10), Grange Bastien (12), Lerme Cedric (1), Farines Clement (8)

CTC North Boy de Dome Center: Cailloux Adrien (3), Epaminondas Tom (19), Gothon Antonin (2), Guittard-Serre Clément (9), Laurent Romaric (0), Martel Benjamin (12), Mederic Kevin (2), Nzeyimo Obed (0), Bages Valentine (2), Benton Zachary (7)

Etoile de Chamalières Sayat 68 – 67 Basket Coteau

Star of Chamalières Sayat: Aymard Benot (2), Citerne Jérôme (10), Coulon Sylvain (5), Coulon Florent (5), Cruciata Nicolas (6), Fortune Adrien (12), Gralha Florent (0), Gros Jonathan (1), Mélody David (25), Thomas Parisot (2)

koto basket: Bison Simon (10), Fradin Ambroise (4), Giacomelo Simon (2), Gibbon Ghislaine (4), Fabian Jacket (0), Gandard Peric (6), Maurice Arthur (4), Paris Emeric (14), Provencheri Thomas (16), Vacher Clement (7)

Pre-national for men 2 chickens AB2

Alfa Saint Jack 58 – 75 GA Vichy

Alpha Saint Jacques: Antoinette Benjamin (0), Ferreira Liu (4), Fersey Amir Hajj (2), Vitahyansua Mahavali (6), Laroussi Hazem (11), Raji Yannis (7), Salvado Nicola (7), Sanon de Ambroise Judiciel (21)

Ja Vichy: Eugene Thomas (10), Ferre-Alexander (12), Fumier Emilian (2), Neron Matisse (4), Pierre-Florian (20), Richard Arthur (14), Subiran Gabin (11), Temple Joy (2)

Basket Claremont 73 – 63 United States Chauriat / Vertaizon

Claremont basketball: Hugo Bonfils (0), Boulanger Theo (2), Delorme Maxime (8), Gallozo de Villepin Thomas (3), Gumazara Yan (30), Nicolette Baptiste (2), Perry Bendotti Elliott (15), Tourneri Lucas (13) )

United States Chauriat / Vertaizon: Elzex Paul (8), Arnaud Clément (11), Asti Vincent (3), Boussat Nicolas (0), Cognet Mathieu (5), Dubost Maxime (12), François Benoit (10), Provencherie Liu (14)

SC Billom 56-47 SCA Cusset

SC Billom: Hugo’s Pellagra (2), Noah’s Pellagra (0), Porsi-Luc (0), De Rosso Roman (11), Fournier Antoine (0), Gomez Emmanuel (15), Grimard Adrian (10), Thoon Victor (5), Tahon Nicholas (8), Vidal Pierre (5)

Cusset SCA: Dorex Julian (8), Ferran Juris (10), Franco David (0), Morlatt Ludwig (12), Bribunnot Gabriel (14), Ventura Lucas (2), Fomorin Anthony (1)

Leave a Comment

Your email address will not be published.